قوانین و مقررات

لطفا قبل از عضویت در دانشنامه، قوانین زیر را مطالعه و بندهای مندرج در آن را رعایت نمایید:

 1. دانشنامه سامانه‌ای است که برای افزودن دانش و مهارت های شما طراحی شده است. بنابراین از ارائه مطالب سیاسی، اظهارنظر دربارة افراد و ارائه تحلیل های سیاسی جداً خودداری نمایید؛ در غیر این صورت دسترسی كاربر برای همیشه به سایت قطع خواهد شد.
 2. از نظر این سامانه، جامعه مجازی اینترنت با دنیای واقعی تفاوت چندانی ندارد و اینترنت تنها فواصل زمانی و مکانی را به حداقل می رساند. لذا رعایت اصول اخلاقی و شئونات روابط انسانی و احترام متقابل از وظایف همة کاربران است.
 3. عضویت در دانشنامه به معنای پذیرفتن قوانینی چون رعایت حریم خصوصی، برخورد محترمانه با دیگران، رعایت صداقت در تعاملات و اصولی از این دست خواهد بود؛ همچنین بعد از اتمام فرآیند عضویت، اطلاعات شما با رعایت اصول امانتداری ذخیره خواهد شد.
 4. کلیه اطلاعات ثبت شده اعم از آدرس پست الکتورنیک، شمارة تماس و غیره چه در هنگام ثبت نام و چه در هنگام فعالیت، نزد دانشنامه محرمانه باقی خواهد ماند و این اطلاعات در اختیار شخص ثالثی قرار داده نخواهد شد. 5-رعایت حریم خصوصی افراد در دانشنامه اهمیت به سزایی دارد. بنابراین اطلاعات ثبت شده کاملاً محرمانه بوده و صرفاً جهت ارائه خدمات بهتر به شماست.
 5. لطفاً هنگام درج مطالب در دانشنامه، به مسائل و قوانین جمهوری اسلامی احترام بگذارید و از قرار دادن مطالب و تصاویر مخالف با آن جداً خودداری کنید.
 6. هر گونه شوخی، بیان مطلب طنز و تمسخرآمیز یا تحقیر دیگران و کاربران ممنوع است.
 7. هر گونه استفاده غیرمجاز از اطلاعات وب سایت، به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، بدون اخذ مجوز از مدیریت سایت، پیگرد قانونی دارد.
 8. تمامی تماس‏های الکترونیک با دانشنامه به صورت محرمانه نزد مدیریت وب سایت ثبت می‏شود و هرگونه تهدید و اقدام به هک یا آسیب رساندن به وب سایت و کاربران آن، پیگرد قانونی خواهد داشت و منجر به بسته شدن حساب کاربری خاطیان خواهد شد.
 9. توجه داشته باشید که قراردادن عکس های کاربری تحت نام ها و تصاویر سیاسی، غیراخلاقی، افراد منفور، کلمات رکیک و در مجموع خلاف شئونات اخلاقی و مذهبی به هیچ عنوان مجاز نبوده و حساب كاربر متخلف در اولین فرصت حذف خواهد شد.
 10. توصیه می شود تصاویر پرسنلی در صفحه پروفایل قرار داده شود، به عبارتی تصاویر پروفایل کاربران نباید جزء موارد زیر باشند:
 • غیر اخلاقی
 • سیاسی و مذهبی
 • آرم موسسات و ارگان های دولتی و خصوصی (استفاده به غیر از تصویر پروفایل، مجاز می باشد)
 • عکس مقامات و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی‌ مملکتی (استفاده به غیر از تصویر پروفایل، مجاز می باشد)
 • عکس دیگران (سایر کاربران سایت)